Ochutnávky - podzim 2017

Ochutnávka vinařství Volařík bude v pátek 6.10.2017  a v sobotu 14.10. od 18:00 h

P L N O

     Vinařství Volařík patří k těm větším rodinným vinařstvím. Ing Volařík zcela důvěřuje celému týmu. Ten lze najít na jejich webových stránkách, ale asi nejvýraznějším člověkem je Flip Mlýnek, který kraluje sklepnímu hospodářství a Jindřich Kadrnka, připravující mu kvalitní surovinu ve vinohradu.

    Mnohý ví, že každý rok mají ve svém portfoliu kolem 30 typů, nebo druhů vín. Ochutnat všechna se pokouším každý rok, když mají ochutnávku v Praze. Je to blíž než v Mikulově, byť i tam pořádají ochutnávky, a mají tam i svou prodejnu, kromě sklepu. Obrovskou část jejich produkce je věnována Ryzlinkům rýnským a vlašským, kterým se v mikulovské vinařské podoblasti dobře daří. Mají je od velmi suchých a svěžích, přes polosuchá a sladká, až k těm mazlivým slaďoučkým. Z jejich produkce je zajímavá řada organic tvořená interspecifickými odrůdami. Ty jsem do ochutnávky zařadila, protože odrůdy Solaris a Johanniter jsou méně známé, a k nim patří i známější Hibernal.

Ochutnávat se bude:

V pátek 20.10.2017 od 18:00 bude ochutnávka červených vín

 (byl-li by zájem i o týden později)

    Často slýchám, že červená vína jsou v sycharých dnech zimy a podzimu vítaná jako pohled do hořícího krbu. Zahřejí. Jen v zimě je ten správný čas se zaobírat víny těžšími a aromatičtějšími.

    Fórum Moravium Velké Pavlovice pořádalo soutěž čevených vín - nazvanou Promenáda čevených vín. Což si udělat takovou malou promenádu červenými víny, a připravit se na nadcházející temnější měsíce. Vybrala jsem je tak, aby se střídaly odrůdy a vinaři. Jen na Vás záleží jestli se jimi necháte okouzlit...

 

Ochutnávat se bude:

 

 

Svatomartinská vína se oslaví v sobotu 11.11.2017 od 11:11

          a bude otevřeno déle, aby byl čas si je přijít ochutnat...

          a všechna Svatomartinská vína bude možné ochutnávat celý následující týden, jako vždy

Beaujolais Nouveau bude ve čtvrtek 16.11.2017 (byl-li by zájem i v sobotu 18.10.)

Výhled do roku 2018 - v lednu či únoru plánujeme s panem Teturem ochutnávku, kterou si povede sám. Dám vědět o dost dříve, aby se dal vyladit Váš čas s jeho časem :)

 

 

Zájemci, hlaste se ve vinotéce, telefonicky (724560081), nebo e-mailem Lapcikova.Monika@seznam.cz

TOPlist